Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Bildiri Ödülleri

TDKCD 15. Ulusal Kongresi’nde 19 Ağustos 2018 tarihine kadar bildiri sistemine yüklenmiş ve hakem değerlendirmeleri sonucunda sözel ve poster bildiri ödülleri için adaylığı uygun görülmüş bildiriler kongre sırasında ödüllü bildiri oturumlarında sunulacak ve  jüri tarafından değerlendirilecektir.
Jüri değerlendirmesi sonucu aşağıdaki dallarda ödül kazanan ilk üç bildiri belirlenecektir.

 Sözel Bildiri Ödül Dalları:

  1. Kalp ve Damar Cerrahisi alanında özgün araştırmalar
  2. Perfüzyonist bildiri ödülleri
  3. Kalp ve Damar Cerrahisi Hemşireliği bildiri ödülleri

Poster Bildiri Ödül Dalları:

  1. Kalp ve Damar Cerrahisi alanında orijinal vaka/teknik sunumu

Sözel Bildiri Ödülleri: Birinciye 2000 TL, ikinciye 1500 TL, üçüncüye 1000 TL, Hemşirelik, Perfüzyonist ve Poster bildiri ödülleri :birinciye 1500 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 750 tl olarak belirlenmiştir.
Ödül ödemeleri birinci yazar adına yapılacaktır.

Bildiri ödüllerine aday olmak isteyen kişilerin,  bildiri sistemine bildirilerini yüklerken, ilgili bölümden hangi ödül için başvurmak istediklerini işaretlemeleri  gerekmektedir.

Ödül adaylığı için başvuran bildirilerin, son 2 yıl içinde sonuçlanmış çalışmalardan kaynaklanması ve daha önce hiç bir ulusal kongrede sunulmamış olması gerekmektedir.

Ödüllü final oturumuna katılmaya hak kazanmış bildiriler 2018 Eylül ayında duyurulacak  ve  çalışmada adı yer alan tüm yazarların ödül adaylığı ve bildiri sunulması ile ilgili onaylarını  ve  çalışmayla  ilgili etik kurul yazısını en geç 5 gün içinde göndermeleri istenecektir. Aksi durumda ödül adaylığı geçerliliğini yitirecektir.

Ödül adaylığı için TKDCD üyesi olmak ön koşuldur.